Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/includes/fbwpml.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/257201/virtual) in /data/web/virtuals/257201/virtual/www/domains/pravezazitky.cz/wp-content/plugins/facebook-for-woocommerce/includes/Integrations/Integrations.php on line 61

Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/includes/Integrations/Bookings.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/257201/virtual) in /data/web/virtuals/257201/virtual/www/domains/pravezazitky.cz/wp-content/plugins/facebook-for-woocommerce/includes/Integrations/Integrations.php on line 61
Exkurze na včelí farmu až pro 4 osoby: staňte se včelařem na zkoušku – Zážitky na PravéZážitky.cz
Čeština
0

Můj košík

Popis

Na co se můžete těšit

Návštěva včelí farmy má dvě části. Nejprve se v teoretické části dozvíte zajímavosti o životě včel, uvidíte život v úle i obrázky plaství. Uvidíte speciální nářadí, bez kterého se včelař neobejte. Zblízka si prohlédnete medomet nebo tvorbu mezistěn. K čemu to je taková stěna potřeba se dozvíte přímo od včelaře. Stejně tak uvidíte, jak vzniká vosk a med. Během mikroskopování si prohlédnete včelku pod drobnohledem. Uvidíte detail pylového zrna a zblízka prozkoumáte i největšího nepřítele včel – varroa destructor. Na život včel se podíváte i v proskleném úle.

Poté se převlečete přímo do včelařských obleků. Půjdete se podívat přímo k úlum a zde si prohlédnete život včel. Budete mít přímý kontakt se včelami, ale nebojte se. Ve včelařském obleku budete v bezpečí. Do života včelích dělnic patří i trubci, kteří jsou mnohem větší a nemají žihadlo. Pokud na farmu dorazíte ve správném období, budete si moci trubce pochovat.

Na konec si budete moci z místního včelího vosku moci vyrobit svíčky a to z barevných mezistěn.

Autoři zážitku

Exkurzí provází Andrea a Slávek. Oba jsou včelaři a mají své včelky jako členy rodiny. Andrea se zabývá apiterapií – léčbou včelími produkty. Takže pokud máte nějaké dotazy ohledně svého zdraví, připravte si je 😊. Také je přednášejícím odborníkem na včelí produkty a učí o včeličkách děti v MŠ a ZŠ.

Dobré vědět

Délka zážitku je cca 2 hodiny.

Doporučujeme si na sebe vzít plnou obuv, dlouhé kalhoty a triko. Účastníci dostanou včelařské obleky. Je dobré se dostavit 15 až 10 minut před začátkem. Pokud přijedete na farmu dříve, exkurze už může začít. Kurz probíhá od druhé poloviny dubna do poloviny září a při pěkném počasí (nesmí být pod 10 °C a nesmí pršet).

Zážitek na včelí farmě

Kdo se může zážitku účastnit

Pro účast na zážitku nejsou žádná omezení. Exkurze je vhodná také pro děti.

Cena obsahuje

  • Exkurzi včetně povídání a půjčení obleků
  • Materiál na výrobu svíček (3 ks svíček)
  • Ochutnávku medu a medoviny
  • Drobné občerstvení (káva, čaj, medová limonáda)

Cena neobsahuje

  • Nákup produktů z farmy

Místo konání

Ke kurzu dochází v obci Dubičná u Úštěku. Parkování je možné zdarma u včelí farmy.

Rezervace

Termíny po dohodě, nutné rezervovat min. 7 dnů předem. Kurz probíhá od druhé poloviny dubna do poloviny září.

Informace o poukazu

Platnost poukazů je 12 měsíců. Rezervaci lze zrušit 24 hodin předem.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Pouze přihlášení uživatelé, kteří zakoupili tento produkt, mohou přidat hodnocení.


Poukaz přijde během minuty na email.


Termín si můžete zvolit jak se vám to hodí.


Možnost vrácení poukazu do 30 dnů.

X
Zobrazit náhled
Close