Česká republika, Rakousko

Přírodní krásy České Kanady

Na co se můžete těšit

  • Prohlídka kláštera Želiv s degustací piva
  • Návštěva Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově
  • Vycházka k rozhledně Pípalka na Křemešníku
  • Objevování renesanční architektury ve Slavonicích
  • Zřícenina hradu Landštejn s krásným výhledem

Termíny a ceny

Kód Termín Délka Cena Doprava / nástupní místa Akce
320/26 1. 5. 2026 – 3. 5. 2026 3 dní / 2 nocí od 5 850 Kč
autobusem
Nástupní místa

Havlíčkův Brod, Hořice, Hradec Králové, Chrudim, Jičín, Jihlava, Lázně Bělohrad, Nová Paka, Pardubice

Vybrat

Důležité informace

Co je v ceně

  • přeprava
  • 2x ubytování
  • 2x snídaně
  • pobytová taxa
  • průvodce

Co není v ceně

  • cestovní pojištění
  • vstupné

Jaké bude ubytování

Hotel

Hotel Zlatá Husa v Jindřichově Hradci, dvoulůžkové pokoje včetně příslušenství

Popis

Objevte malebnou krajinu České Kanady, která vás okouzlí svými lesy a vodními plochami. Tento poznávací zájezd vás zavede do regionu, kde příroda zůstala nedotčena a nabízí skvělé vycházky a zážitky.

Program

1. den

První den v České Kanadě

Odjezd v ranních hodinách a přesun do cílové destinace. Navštívíte Želiv, kde se podíváte na klášter jako národní kulturní památku a prozkoumáte konvent s kostelem Narození Panny Marie, přestavěným Janem Blažejem Santinim. Následuje prohlídka klášterního pivovaru s degustací. Poté se vydáte do Pelhřimova na prohlídku Muzea rekordů a kuriozit. Na závěr dne navštívíte Křemešník, kde se podíváte na poutní kostel Nejsvětější trojice a rozhlednu Pípalka s možností absolvování tříkilometrové naučné stezky.

2. den

Druhý den plný objevování

Druhý den začnete v Maříži, kde navštívíte keramickou dílnu. Poté se přesunete do Slavonic, městské památkové rezervace s renesančními měšťanskými domy a vycházkou pevnostním areálem. Následuje zastávka v Pfaffenschlag, české Troji, kde se nachází archeologické naleziště středověké vesnice. Den zakončíte na Landštejně, zřícenině mohutného hradu, odkud je krásný výhled, a navštívíte kostel Nejsvětější Trojice.

3. den

Třetí den a návrat domů

Třetí den zahájíte v Telči, městské památkové rezervaci zapsané na Seznamu památek UNESCO. Projdete se na rozhlednu Oslednice a poté navštívíte Roštejn, romantický gotický hrad. Následně se zastavíte v Třešti, kde se nachází muzeum unikátních betlémů. Po obědě se vydáte na cestu zpět, návrat je plánován na 20:00 hodin.